7 aspekti mida jälgida suleteki valikul.

 

Oled kindlasti pannud tähele, et suletekid-padjad on väga erinevates hinnaklassides. Odavamate suletekkide hinnad algavad mõnekümnest eurost, kallimad udusuletekid maksavad tuhandeid. Mis ikkagi muudab nende hinna nii erinevaks ja mida üldse arvestada kui hakkate ostma suletekki või patju?

 

 1.       Tooraine

Odavamad, eriti Aasiast imporditud suletooted on valmistatud madalama kvaliteediga sulgedest. Sulgede rood on jämedama läbimõõduga ning suled on pikemad. Suuremad sulerood teki soojusomadusi ei paranda ja sellistest sulgedest valmistatud tekk on raskem. Kallimates suletekkides ja patjades kasutatavad suled on eriti väikesed, pikkusega alla 10 mm.

Enamiku suletoodete tooraine tuleb tööstuslikult kasvatatud lindudelt, kuid mõnede eksklusiivsete tekkide-patjade toorainena kasutatavad udusuled ja suled on käsitsi korjatud põhjamere saartel, mahajäetud linnupesadest. Need on muidugi luksustooted, millede hinnad  ületavad tublisti 1000€.  

Suletekkide-patjade peamiseks tooraineks on pardi suled ja udusuled.

Hane sulgedest tekid-padjad on veelgi paremate omadustega ning vastavalt sellele ka tuntavalt kallimad.

Aasiamaades ei arvestata lindude pidamisel ja käitlemisel nende  heaoluga. Euroopas seevastu, eriti Põhja-Euroopas on lindude kasvatamisel ja nende käitlemisel kehtestatud kõrgemad nõuded ka lindude heaolule.

 

 1.       Koostis

Suletekid ja padjad koosnevad nii sulgedest kui ka udusulgedest.

Oluline on nende omavaheline vahekord.

Kvaliteetseimate tekkide ja patjade koostisest on 90% udusuled ja 10% suled. Sellised tekid on eriti kõrge soojusisolatsiooni võimega ja väga kerged.

Kvaliteetne koostis on ka 60/40 ja 50/50. Ka neil on hea soojusisolatsioonivõime kuid nad on natuke raskemad, kui 90% udusulgedest tekid.

Odavad tekid-padjad koosnevad 90% sulgedest ja 10% udusulgedest. Nende soojusisolatsiooni võime pole nii hea ning nad on tuntavalt raskemad.

 

 1.       Täitematerjali puhtus

Kuna tooraineks kasutatavad suled ja udusuled saadakse lindudelt, vajavad need pesemist ja puhastamist. Mida kallimad tooted, seda mitmekordsemalt ning hoolikamalt on täitematerjal puhastatud ja pestud. Hoolimata mitme(kümne)kordsest tootmiseelsest pesust  on pärast suletoodete pesemist tunda siiski spetsiifilist “lõhna”. See kaob kui toode on kuivanud. See lõhn näitabki, et tegemist on naturaalsest materjalist tootega mis vaatamata tööstuslikule käitlemisele on “elus”. Mida rohkem toodet pesta, seda nõrgemaks see “pärast pesesemist” lõhn muutub.

 

 

 1.       Pealiskangas

Kvaliteetsete suletekkide ja patjade pealiskangas on 100% naturaalsest puuvillast ja väga tihe, et suled ja udusuled ei tuleks läbi kanga välja. Oluline on ka pealiskanga õmbluste kvaliteet – madalama kvaliteediga toodetel tuleb läbi nõelapistekohtade välja vähemal või suuremal määral sulgi.

 

 1.       Hingavus.

Kvaliteetsed naturaalsetest materjalidest suletekid on hea hingamisega – nad juhivad niiskuse kehast eemale ja nendega magades ei hakka keha higistama. Külmal ajal selline tekk soojendab ja soojal ajal jahutab. Mitmetel tootjatel on sortimendis ka spetsiaalsed suvetekid.

 

 1.       Allergia ja bakterid.

Naturaalsed ja hoolikalt pestud täitematerjalist suletooted on allergiavabad. Mõningate toodete materjale on allergiavabaduse ja võimalike bakterite tekke vältimiseks täiendavalt töödeldud. Näiteks kasutatakse selleks nanotehnoloogilist töötlemist hõbeda ioonidega. Sellistel tooded on ka vastavalt märgistatud. Kvaliteetsed suletooted omavad Euroopa allergiaorganisatsioonide sertifikaate ning neile võib olla omistatud ka erinevaid riiklikke sertifikaate ja organisatsioonide kasutussoovitusi.

 

 1.       Hooldus ja kasutusiga

Tavaliselt ei soovitata suletekke ja patju pesta masinas üle 60°, kuid siinkohal tasub järgida tootjate hooldusjuhiseid. Suletoodete pesemist ei maksa karta, pigem vastupidi – kvaliteetne suletoode muutub korduvalt pestes elastsemaks ja kohevamaks. Aegajalt tuleb neid tuulutada ja raputada.

Kvaliteetne suletoode kestab õige hoolduse korral aastakümneid ja mõned tootjad annavad oma toodetele lausa 20 aastase garantii.

Norsk Dun suletooted.

 

Norsk Dun kaubamärgi all toodab suletekke ja –patju Norra ettevõte Nordic Farm.

Nordic Farmil sel alal üle 100 aasta kogemusi ja ta on suurim suletekkide ja patjade tootja Skandiaavias.

 

Norsk Dun suletooted valmistakse Prantsusmaa ja Hispaania territooriumil kasvatatava unikaalse pardiliigi, Pürenee pardi, udusulgedest ja sulgedest. Suurepärane hoolitsemine lindude eest ja nende kasvatamise traditsioonid tagavad nende udusulgedele ja sulgedele kõrge kvaliteedi.

 

SIKSAKi müüdavad suletooted kuuluvad kahte kategooriasse:

 

1. Eriti kõrge kvaliteediklassi tooted sisaldavad 90% udusulgi ja 10% väikesi, kuni 9 mm pikkusi sulgi. Nad on eriti hea soojusisolatsiooni võimega ja eriti kerged ning mahulised.

Näiteks kaalub sellise koostisega Norsk Dun 150 x 210 cm suletekk vaid 575 g.

 

2. Kõrge kvaliteediklassi tooted koosnevad 50% udusulgedest ja 50% kuni 9 mm pikkustest sulgedest. Nad omavad head soojusisolatsiooni võimet ja on kerged.

 

Toodang ja tootmise protsess vastab kõrgetele Euroopa standardinõuetele. Tootja ettevõte on Euroopa Udusule- ja Suletoodete Tootjate Assotsiatsiooni (European Down & Feather Association) liige ja omab kvaliteedisertifikaate “Downafresh Greenline”, “Downafresh”, “Nomite”, “Downasan “ “Oeko-Tex Standard 100” jne.

 

Norsk Dun tekid ja padjad on allergiavabad, omavad allergiasertifikaati NOMITE ning neil on ka Norra astma- ja allergialiidu kasutamissoovitus.

 

Ostes Norsk Dun suleteki või padja, võid olla kindel, et saad tippkvaliteetse toote. Tootja annab neile kuni 20 aastase garantii.

 

 

 

Teflonlaudlinade hooldus:

Vedelike eemaldamiseks kasutage majapidamispaberit.

Tahked ained eemaldage ettevaatlikult. Ärge hõõruge ainet laiali.

Vältige pehmendajate ja pesuainete kasutamist.

40C õrnpesu. Vältige pesuvahendi üledoseerimist.

Triikida pahemalt poolt

 Kui laudlina kenasti hooldada teenib ta teid aastaid!

Kardinate tellimine:

 1. Valige meie kodulehelt välja Teile sobiv ja meeldiv kardin.
 2. Mõõtke ära akna kõrgus või terve sein, kui soovite maast laeni kardinat. Seejuures tuleb mõõt võtta kardinapuu konksudest maani ja soovitav on jätta põrandast natuke õhuruumi, näiteks 5 cm.
 3. Kui Teile meeldiva kardina mõõt erineb Teile vajalikust mõõdust, siis valige välja Teie mõõdust pikem kardin ja kirjutage infolahtrisse soovitud mõõt. Näide: Teile vajalik kardina mõõt on 245 cm, meie valikus on 240cm ja 250 cm. Valite kardina mõõduga 250cm ja kirjutate infolahtrisse, et soovite kardina mõõduks 245cm.
 4. Sobiva laiuse leidmiseks mõõtke ära kardinapuu pikkus. Näide: Teie kardinapuu pikkus on 2m. Kui soovite kerget krooget, siis on vajalik kardina mõõt 2m x 1,5 = 3 m. Kui soovite rikkalikumat krooget, siis on mõõt 2m x 2 = 4m.

Kardina ülaserva on õmmeldud 2-realine kardinapael, mille abil on kerge krookeid reguleerida. Komplektis on ka kardinakonksud.

Kui Te meie valikust sobivat mõõtu ei leidnud, siis saame teha Teile personaalse pakkumise.

Meie kardinate valiku leiate siit.

Kardinad loovad meeleolu:

Kardinad, kardinad ja veel kord kardinad – meeleolu loojad sõna otseses mõttes.

Heledad, õrnad ja helged kardinad tekitavad kerge, lausa lendleva tunde ja muidugi on tuba valgust täis.

Rõõmsavärvilised, lustlikud ja päikselised kardinad loovad elurõõmust pakatava meeleolu.

Märksõnadeks on värskus, kevadisus, suvisus, lillelisus, pitsilisus, romantilisus.

Tumedamad ja paksemast kangast kardinad tekitavad mõnusa koduse ja õdusa tunde meie

pikaks ja pimedaks sügistalviseks perioodiks.

Kardinate tellimine ei ole keeruline. Me oleme selle oma kodulehel teinud nii lihtsaks kui

võimalik. Kardinate tellimiseks pole tarvis teha muud, kui sobiv kardin välja valida, oma

kardina mõõdud võtta, valida mõõtudest lähim, kui päris täpset ei ole, ja anda teada, milline

on soovitud täpne mõõt. Soovi korral saadetakse posti teel kanga näidis, et materjalist täpne

ettekujutus saada. Edasi käib tellimine nagu ikka internetipoes. Nädala pärast on Teil

kardinad käes, võite need ette riputada ja uut ilusat tulemust imetleda.